Přechod rychlebských hor

25.-28. září 2020

Zveme všechny zdatné royalisty na přechod krásných Rychlebských hor. Akce je pro účastníky od 13 let.

Informace:

Plán A (dobré počasí):

Odjezd: 17:55 Ostrava-Svinov, 21:54 příjezd do Javorníku ve Slezsku. Následovat bude dobrodružná cesta po červené značce s hledáním místa na hamaky. Následující dny celkem 30-40 km. Cíl v pondělí vlak. stanice Ostružná.

Plán B (špatné počasí):

Odjezd cca 17:30 do Vrbna pod Pradědem (nejspíše auty), tam putování po skalách a bývalých hradech kolem vrcholů Orlík a Medvědí vrch.

Spaní:

Preferovaně hamaky nebo žďáráky. Nutné vybavení: Teplý spacák (komfort 0°C), plachta nad hamaku, lana, čelovka, teplé ponožky na spaní, víceúčelový šátek (tubus).

Další povinné vybavení:

Kvalitní nepromokavé turistické boty, nepromokavou bundu, batoh s kapacitou 50-70 l, pláštěnka na batoh, teplé oblečení, tenká čepice/čelenka, láhev na vodu (nejlépe camelbag, celková kapacita 3-4 litry), trekové hole. Snažte se mít věci dostatek, ale zároveň ne moc, každý kilogram navíc bolí, neberte žádné těžké věci!

Jídlo:

Společně se domluvíme na vaření ve dvojicích až trojicích, ve kterých budeme společně vařit na jednom vařiči. Snídaně: lehké snadno uvařitelné věci: ovesné/pohankové vločky/ kuskus apod. Na svačiny jsou osvědčené musli tyčinky cca 3 na den. Na obědy obvykle chleba, trvanlivý sýr, salám, humus…Na večeře instantní polévky, kuskus, rychlouvařitelné těstoviny apod. Pití: čaj v sáčcích apod.

Ovoce a zelenina ne – je to těžké, konzervy co nejméně, žádné jídlo ve skle! Všechno co nejlehčí.